piątek, 1 marca 2013

Hiszpańskie sieciówki znane i nieznane, przez nas noszone i lubiane - BLANCO

Kontynuujemy nasz cykl o hiszpańskich  sieciówkach,  w których się lubujemy :)
źródło :  www.agente-k.com
Przybliżyłyśmy Wam już Sferę, teraz kolej na inną, bardziej już kojarzoną w Polsce hiszpańską sieć sklepów z odzieżą i dodatkami - Blanco.

Sieć została stworzona w latach 60tych, kiedy młody Bernardo Blanco Solana  otworzył  w Bilbao pierwszy sklep Blanco , bazując na funduszu niezmiernym- zaledwie 300 euro (dawniej 50 000 peset). Sukces pierwszego sklepu nakłonił go do otwarcia kolejnych,a  w 1970 roku  Blanco dotarło do stolicy Hiszpanii. Sieć otwarła wtedy pierwszy sklep w Madrycie na emblematycznej ulicy Velazquez. 
Dziś Blanco, z siedzibą w Mostolesie (Mostoles, Spain), posiada ponad 200 sklepów stacjonarnych w Hiszpanii i poza nią, oraz sklep on-line. Nie  ustaje w staraniach o poszerzenie sieci swoich sklepów, marka Blanco jest już znana w Portugalii i Wielkiej Brytanii. 

sklep Blanco na ulicy Preciados w Madrycie.

Blanco Solana,   Amancio Ortega (założyciel Inditexu) i  Isaac Andik (Mango) , postawili  Hiszpanię w czołówce mody młodzieżowej. Propozycje sieciówki na każdy sezon są inspirowane panującymi tendencjami, żywe, interesujące, co sprawia, że dla wielu propozycje Blanco są punktem odniesienia do tego, co będziemy nosić w nadchodzącym sezonie.  I pomyśleć, że tak błyskotliwy sukces Blanco zawdzięcza temu, że jego twórca postanowił złamać tradycję rodzinną, i zamiast hodowli bydła, skierował się ku przemysłowi odzieżowemu :).  Powinniśmy mu być wdzięczni za ten krok - wszyscy, bo Blanco to nie tylko damskie, ale tez męskie fatałaszki :)

Blanco, podobnie jak inne sieciówki, bardzo często zaprasza do współpracy znane modelki, aktorki lub blogerki, tak było w poprzednich kampaniach,w których wystąpiły na przykład:
Paula Echevarria (aktorka hiszpańska)
źródło: www.mujerhoy.com
źródło: es.paperblog.com
Irina Shayk (modelka)
 źródło: www.diariodeleon.es
oraz znana blogerka Lady Addict:

źródło: www.blanco.com
A oto kilka propozycji marki  na sezon wiosna / lato 2013, mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu :) 
Kolekcję prezentuje Anne Vyalitsyna .


źródło : www.blanco.com

Blanco na ulicach:
 
Oczywiście w spodniach poniżej  jestem totalnie zakochana, i mimo bezowocnych dotychczas poszukiwań nie tracę nadziei na zdobycie ich ;)
źródło : www.blanco.com

Blanco oferuje tez coś dla Panów:
źródło : www.blanco.com
Jak widać, każdy tu znajdzie coś dla siebie - zostawiam Was więc ze zdjęciami i  miłego podziwiania....odzieży ;)

2 komentarze:

  1. widzę po zdjęciach dla siebie kilka perełek :)

    OdpowiedzUsuń
  2. :) Przyznam, że i ja co nieco dla siebie upatrzyłam, ale najistotniejszy jest fakt, że spodnie w trupie główki już zdobyłam :D

    OdpowiedzUsuń